top of page
Hasta Yorumları

Böyle doktorlar çok kalmadı diye düşünüyorum. Prof. Dr. İlke Sipahi hocamızın hastası olarak sorunlarıma o kadar ilgili ve mütevazi bir şekilde yaklaştı ki. Gözüm kapalı güvenebileceğim bir doktor. Umarım bir rahatsızlığınız olmaz fakat olursa doktor aramayın gittiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Böyle hocalarımız olduğunu görünce gurur duyuyorum. Sizlere minnettarız. 

Cansu S.

Yaklaşık 3 yıl önce tanıştık kendisiyle. İyi ki de tanışmışız. Babamda kalp yetmezliği, şeker, tansiyon, her şey vardı. Yoğun bakımda bir hafta kaldıktan sonra çıktı çok şükür ve iyi bir doktor arayışımız başladı. İnternette Prof.Dr.İlke Sipahi beyi gördüm ve böylece tanışmış olduk, şu an babam gayet iyi, kalp yetmezliği sorunumuz kalmadı. Ve etrafımda herkese tavsiye ettim, giden herkes çok memnun kaldı. Çok iyi bir doktor olmasının yanında kendisi de yanında çalışan da çok iyiler, güler yüzlüler, ilgililer. Çok teşekkür ederiz her şey için.

Mehmet S. 

İlke Hocam ilgisi, bilgisi ve mütevaziliği ile son derece nadir bir doktor.
Bilgi birikimi ve deneyiminin yanı sıra iletişim yetkinlikleri ile örnek bir doktordur.
13 yıllık kalp kapak ameliyatlısıyım ve şikayetlerimin karşılığında direkt yapmam gerekenleri izah etti ve tansiyon hastası olduğumun teşhisini koydu . Bu benim hayatımı çok değiştirdi, tansiyonum düzene girdi ve şikayetlerimin hepsine karşılık bulmuş oldum.
Kendisini kesinlikle muayenehanesinde tanımanızı isterim. Alanında en iyi doktor diyebilirim. Kendisine çok ama çok teşekkür ederim.

Handan Ç.

İlk defa bundan tam bir yıl önce vücudumda ödem, nefes darlığı, göğüs ağrısı ve büyük umutsuzluk içinde tanıdım Dr. İlke beyi. Bu süreç içinde dikkatli, özenli, etkili ve serinkanlı, uyguladığı tedavi ile kendi başıma, rahatça yürüyerek gittim kontrole. Muayene bulguları bendeki bu mutluluğu doğruladı. Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. O zor günlerde elimden tutup beni yaşama bağlayan her şeyin ötesinde "insan" olabilen doktorum, iyi ki varsınız.

Durmuş K.

Yaklaşık 4 ay önce Kalp Yetmezliği tanısı ile Doktorumuza yakın bir arkadaşımı götürdüm. Hastanede "sana kalp pili takılması gerekiyor, her an ölebilirsin, kalbinin EF 30 " denilerek hayata küstürülen ve tabiri caizse ayakta öldürülen arkadaşımın hayata tekrar tutunmasını sağladı. Öncelikle baştan sona muayene etti. Kalbi ultrason ile Ekokardiyografi yapıp tekrar tekrar ölçümlendi ve EFnin 45 civarında olduğunu söyledi. Tespit ettiği diğer bulgular ile beraber kalp piline ihtiyaç olmadığını belirtti. En baştan reçetesini yeniden oluşturdu. Arkadaşım şu an doktorumuzun telkinleri ile normal hayatına döndü, işine gayet sağlıklı bir şekilde gidip geliyor. İlke hocamın belirttiği tarihlerde kontrollerini aksatmıyor ve tedavi sürecine devam ediyor.
Teşekkürler Doktorum, iyi ki varsınız.

İlke Bey alanında çok değerli, bilgili ve yüksek etik değerlere sahip bir doktor. Kendinizi güvenle İlke bey’e emanet edebilirsiniz. Onun doğru yönlendirme ve tedavisi sayesinde sağlık durumumda büyük iyileşme kaydettim.

İlke beyi iyi ki tanımışız.Kendisi çok sıcakkanlı ve Amerikada eğitim almış bi doktorumuz.Biz çok memnunuz doktorumuzdan.Başarılarınız daim olsun,hocam.

Metin K. 

Babamın kalp yetmezliğini yok eden 88 yaşında tekrar tek başına balığa çıkmasını sağlayan doktorun adıdır Prof. Dr. İlke SİPAHİ

Süheyla A.

Our experience with Dr. ilke Sipahi is fantastic! He is a very professional, precise and knowledgeable dr who is willing to work to figure out what is going on to come out with accurate diagnosis. My father is his patient for the last two years and he is very satisfied with the quality of work. Thank you Dr. ilke Sipahi for your all kind support

Şebnem G.

Prof Dr İlke Sipahi anjiyo sürecimi gerek öncesinde gerek sonrasında çok başarıyla yönetti. Hem bilgi ve tecrübesi hem hastanın halinden anlar tavrıyla beni çok memnun etti. Müteşekkirim.

Dinar E. 

Doktor vardir, hekim vardir. Hekim hastasini bir bütün olarak görür ve tedavisini ona göre planlar. Profesor İlke Sipahi, yogun temposu icinde tedavimi planlarken, günlük hayat rutinlerimi de öğrenmeye zaman ayıran bir hekimdir. Bu sayede tedavimin yani sira, günlük hayat akisimda yaptigim saglik hatalarini anlama ve duzeltebilme imkanim oldu. Hastaniz danisaniniz olma ayricaligini yasadim. Cok tesekkurler

Ayşula G. 

Sevgili İlke Hoca; dikkat, araştırma ve sebep-neden konusundaki farkı ile benzersiz bir hekimdir. Ufacık bir detayı araştırarak farkedilmeyecek tanılar tespit ederek, basit ilaçlar ve planlarla tedaviyi gerçekleştirir. Okuduğu okullar ve aldığı eğitimlerle kazandığı dereceler; kişilik karakteriyle birleşince kendinizi en doğru hekimi emanet ettiğiniz için mutlu ve sağlıklı hissediyorsunuz.

Emel H.

Sevgili İlke Sipahi eşim K.H.'yi i doğru teşhis ve tedaviyle hayata döndüren kişidir. Halen ülkemizde satışı olmayan 3 € luk ilacı kullanarak eşimin hayatını sağlıklı idame etmesini sağlamıştır. Kendisi o zaman Amerıka da bulunuyordu ve ilaçla ilgili rapor çıkartmamız için gittiğim kardiyolog da rapor çıkaran servis için de bu ilkti.
İlke Sipahi aynı zamanda dürüst, ilgili ve çok naziktir. İyi ki varsın Canım İlkecim
tekrar Çook teşekkürler çok şanslıyız çok

Rabia E. 

İlke bey kendinden emin ,tecrübeli ve samimi yaklaşımı ile hastanın, hastalık süreci boyunca kaygılarını en aza indiren pandemi sürecinde bile bir telefon kadar uzağında olan gerçek bir doktor .İyiki varsınız İlke bey .

Nükhet T. 

İlke bey iyi günler diliyorum sizi denizin ortasında nabzımın 40’a düştüğü bir günde aradım telefonla konuştuk görüntülü olarak doktor güven meselesidir biliyorsunuz size çok güvendim ve söylediklerinizi uyguladım çok teşekkür ediyorum son derece memnun kaldım İstanbul’a gelince mutlaka sizi arayacağım

Ali K. 

I have recently consulted by Prof. Dr. Ilke Sipahi and I strongly recommend him because of the following things:
- He has a nice personality and is an easy going person.
- He knows the state-of-the-art medical concept that you may want to learn why and how.
- He has a tremendous knowledge about cardiology, which may give you the right and sufficient solution for your problem.

Cenk A.

Dr. İlke Sipahi sadece çok iyi bir hekim değil aynı zamanda çok iyi bir insan. Muayene ve sonrasındaki tavsiyeleri ile daha yanından ayrılmadan iyileşmeye başlıyorsunuz. Huzur veriyor insana. 15 yıllık doktorum. Tanı ve tedavide üzerine hekim tanımıyorum. Sadece mutad kotroller ile sağlıklı yaşamımı sürdürüyorum. Öte yandan babamın da 92 yaşına kadar sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağladı. Şimdi benimle birlikte eşim, annem, kızkardeşim ve ailesi de ona emanet.
Yeni açtığı muayenehane ulaşımı kolay ve nezih bir çevrede. Sağlıklı ve yüksek bir yaşam kalitesi arayan herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Dr. Sipahi, hayırlı olsun

Özlem İ. 

Ben Doktor tavsiye etmeyi çok sevmem ama İlke Bey gerçekten mütevazi ve sempatik kişiliği, işinde yetkin , dürüst , başarılı ve titiz ve araştırmacı kimliği, hastalaları ile empati yapabilme yeteneği ile gerçekten gönül rahatlığıyla ihtiyacı olan herkese rahatlıkla önerebileceğim teşhislerine ve tedavilerine çok güvendiğim ve saygı duyduğum bir doktordur.
Ben , Hijyenimize son derece dikkat etmemiz gereken bu zor süreçte artık hastane yerine gerek annemin, gerekse kendi tedavilerim için gönül rahatlığı ile gidebildiğim ve ihtiyacımız olan tüm tetkikleri yaptırabildiğimiz Ataköydeki muayenehanesini tercih ediyorum.
İyi ki varsınız İlke Bey!!

Engin D. 

İlke Hoca özel kliniğinde gayet ilgili ve özenli bir şekilde muayenemi yaptı, beni ve ailemi hastalığım hakkındaki hususlarda samimi ve içten bir tavırla bilgilendirdi. Mesleki bilgisi, donanımı ve profesyonelliği ile kendimi oldukça güvende hissetmemi sağlamıştır. Kardiyoloji konusunda emin ellerde olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Mustafa D.

İlke Bey ile tanışmamız bir yıl öncesine dayanıyor ve önümüzdeki dönemde hiçbir rahatsızlığım kalmasa bile periyodik ziyaretlere devam edeceğim.
Hastalık hikayelerinin dışında hasta hikayelerini de anımsaması, detaylara önem vermesi ve ciddiyetten uzaklaşmayan samimiyeti ile karşılaşınca doğru yerde olduğunuzu hissediyorsunuz. Tedavi ve kontrol süreçleri hakkında her zaman net bilgi vermesi gerçekten değerli; böylece kendi kendinizi doğru takip ederek olağandan farklı bir durumda kendisine doğru bilgi verebiliyorsunuz.

Muayenehane kolay ulaşılan bir lokasyonda, park sorunu yaşanmıyor ve gerekli olursa çok yakınında taksi durağı da mevcut.

Beyza Ç

İlke bey gerek bilgi birikimi gerek ilgisiyle hasta doktor ilişkisini çok iyi idare edebilen, çoğu özel hastaneden daha donanımlı kliniğiyle hastada bütün soru işaretlerini ortadan kaldıran birisi. Çok korkarak gittiğim muayeneden memnun ayrıldım.

İpek I. 

İlke beyi internetten araştırıp buldum. Kendisi mutevazi tavrı , açıklayıcı bilgi paylaşımı ve profesyonel yaklaşımı ile güven veriyor.
Muyhanemi yaptı 2 ay oldu ilaçlarımı değiştirdi ve gayet iyi hissediyorum.
İyi ki tanıştık

Mutlu B. 

Kıdemine ve tecrübesine göre gerçekten çok mütevazi ve cana yakın bir profesör İlke hoca kalp doktoru olmasının yanında insana psikiyatr gibi yaklaşabiliyor. Sağlık kontrolüm dışında kafamdaki sorularıda netleştirmemde yardımcı olmuştur. :)

Tuncay B. 

Ilke bey, sevgili eşim Necla ve benim seneler içinde en guvendigimiz ve sevdiğimiz doktorumuz oldunuz. Zor anlarda bizleri derin tecrubeniz ve hakimiyetiniz ile defalarca toparladınız. Iyiki varsiniz!

Sedef S. 

Sevgili İlke Bey, anneannemin adına size yorum iletmek isterim. Bu güne kadar tanıdığımız en güven veren, ilgili ve bilgili bir hekim olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Sayenizde uyguladığınız tedaviler ile sağlığı çok daha iyi, iyi ki varsınız

Uğur A.

Sevgili hocam güleryüzlü, fazlasıyla içten hastasına onu rahatlatıcak her türlü enerjiyi bilgiyi veren insan her cumlenin sonuna bir nokta koyulacaksa ilke hocam bu işin son noktası

Feyza T. 

Guven veren, bilgili ve ilgili bir doktor. Ayni hafta baska bir kardiyolog ve pek cok baska doktor gordukten sonra aciklamalariyla beni cok rahat ettirdi. Gonulden tavsiye ederim.

Jaylani S. 

During my recent consultation with Prof.Dr.Ilke Sipahi, he has shown his kindness, caring personality and serious engagement with my health condition, which I truly appreciate.
My gratitude and appreciation for the consultation and remarkable advise.
Countless thanks to you Prof.Sipahi.

Türker A. 

Öncelikle İlke bey hastasına güven veriyor. Güzelce, aceleciliğe maruz kalmadan tahlillerinizi, raporlarınızı, sizi inceliyor.
Sakin, huzurlu bir muayenehane ortamında, gürültülü hastane koridorlarında birikmiş hasta sıralarını aşmak zorunda kalmadan, randevunuza siz zamanında gittiyseniz, tam zamanında muayene oluyorsunuz.
Belki biraz disiplinli olmanız ve belki biraz kendinize dikkat etmeniz için sizi korkutuyor olabilir ama o da olması gerekli galiba:)

Hande A.

6 ay önce babamın kalp yetmezliği olduğunu ani bir şekilde öğrendik. Bunun üzerine internetten araştırarak gerek videolarını izleyerek bulduğumuz bir doktorun ismidir Prof. Dr. İlke Sipahi. Babamın kalbi %15-20 aralığında çalışıyordu. Kendisinin özel ilgisi, bilgisi ve uzmanlığıyla çalışmayan kalbi şu an %50 olarak çalışıyor ve bu sadece 4 ay içerisinde gerçekleşti. Böyle mütevazi ve ilgili bir doktoru Türkiye'de bulmak çok zor. Gerçekleştirdiğiniz bu mucize için çok teşekkür ederiz .Babam sayenizde tekrar sağlığına kavuştu . Böylesine profesyonel bir doktoru gönülden herkese tavsiye ederim.

Orkun K. 

İlke Bey alanına fazlasıyla hakim, dinamik ve hastasıyla oldukça ilgili bir hekim. Rahatsızlığıma sebep olabilecek tüm olasılıkları optimum zamanda değerlendirip tanıyı koydu ve sonrasında da takibi bırakmadı. Gerek rahatsızlığımla ilgili olan şikayetlerimi ve sorularımı, gerekse pandemi, spor vb gibi günümüzdeki yaşam kalitemizi etkileyen ve merak ettiğim farklı konularda tüm sorularımın hepsini dikkatle dinleyip tek tek cevapladı. Ayrıca muayenehanede kendinizi bir hastadan daha çok misafir gibi hissetmeniz sağlanıyor. Kendisine ve asistanı olan hanımefendiye tekrar teşekkür ederiz.

Julianna A.

Recently I visited Dr. Sipahi’s office. As we still are living under the pandemic months. Dr. Sipahi’s office was very good about providing some plastic shoe covers, asked us to sanitize our hands and wearing a mask was mandatory for all parties. His office took all measures in regards to COVID-19 situation very seriously. The office is very clean and organized. Office location is easy and accessible. Dr. Sipahi is very careful and detail oriented. He asks many questions to get to the bottom of the issue which the patient may have. Their equipment is modern. Doctor was not in a rush to put a diagnosis right away, he asked if I could give some tests for him to evaluate the matter in more detail. It shows that he really cares about the patient and doesn’t just dismiss the patient without finding a solution. Another important point is that their office works with private insurance policies. It was very helpful in my case. I would recommend Dr. Sipahi’s office and him as a doctor, as he is professional and knows his job well.

Semra K. 

Prof.Dr.İlke Bey'e çoook teşekkür ederim 🙏 Oğluma kalp nakli yapılması ve acilen pil takılması gerektiği söylendi ancak şans eseri bir kadınla benzer sorunlardan ötürü yolumuz kesişti ve Dr. İlke Bey'i tavsiye etti, kartını verdi. Bizde bunun üzerine randevu aldık. Sonuç olarak tedaviler sayesinde pil, kalp nakli hayatımızdan çıktı. Oğlumun tedavisi devam etmekte eskiye göre daha sağlıklı bir birey şuanda. İyi ki tanıştık Doktor Bey ile kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum oğluma ve bize sonuna kadar yardımcı olup yol gösterdiğiği için. Kesinlikle tavsiye ediyorum benzer sorunlarınız var ise umarım herkes için daha iyisi olur

Nefise T.

Çok fazla doktora gittim. Fakat İlke bey gibi ilgili, itinalı ve işinde iyi bir doktora rastlamadım. Yüksek tansiyon ve ritim bozukluğu şikayetleriyle kendisine gittim. Dinamik, samimi ve bilgili bir doktorla karşılaştım. Sayesinde simdi çok çok daha iyiyim. Kesinlikle tavsiye ediyorum herkese. Teşekkür ederim

Kadriye T.

Prof. Dr. İlke Sipahi işinde gerçekten özenli, titiz ve dikkatli bir kardiyolog. Annemin şikayetlerini can kulağıyla dinledi ve tüm samimiyetiyle yapılması gerekenleri detaylı şekilde açıkladı. Sorularımızı hiçbir zaman cevapsız bırakmadı. Güler yüzlü ve güven veren iyi bir doktor. Annem, sayesinde şimdi daha iyi. Kalp ile ilgili bir şikayetiniz olduğunda düşünmeden başvurabileceğiniz bir kardiyolog bence. Çok teşekkür ediyoruz kendisine.

Raffi K. 

Dr. İlke bey kapsamlı muayeneden sonra bana, beyin pıhtısı sonrası verilen
Birçok gereksiz ve sorun yaratabilecek ilaçlardan kurtarıp rahatlattı.
Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Çiğdem B. 

Kalp yetmezliği konusunda sonsuz güvendiğimiz doktorumuz sayesinde annemizin yaşam kalitesi çok yükseldi. Minnettarız. 

bottom of page