top of page

'' Yeni Yılda Başyapıtımı Yayınlamanın Heyecanı''


Uzun bir süredir blogumu ihmal ettiğimin farkındayım. Bugün güzel bir haberle bloguma kısa da olsa, yeni bir giriş yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.


Sonunda 11 yıldır üzerinde çalıştığım ve ''başyapıtım'' dediğim araştırma makalemi yayınlamaya çok yaklaştım. 2022’nin ilk günlerinde makalemi revize edip, hakem ve editörler tekrar değerlendirsin diye dergiye geri yolladım. Bir aksilik olmazsa 2 ay içinde yayınlanacağını umuyorum. Biraz iddialı gelebilir ama çok ses getirecek, benden söylemesi. Konusu şimdilik gizli kalsın, olur mu?


Aslında bu makalenin daha eski (ve belki biraz daha az kusursuz) versiyonlarını geçtiğimiz yıllarda da çeşitli dergilere göndermiştim. Ama maalesef editörler yayınlamaya cesaret edemediler. Sonunda daha bağımsız bir dergiye ve Kanada’lı babayiğit bir editöre denk geldim ve makalem sonunda gün yüzünü görecek. Yayınlandıktan sonra kapsamlı paylaşımlar yapacağım mutlaka. Keyifsiz konulardan kaçamadığımız bugünlerde böyle farklı bir paylaşım yapmış oldum. Bu vesile ile hepinize sağlıklı güzel bir yıl diliyorum.

Comments


Son Bloglar
Arşiv
Anahtar kelimelerle ara
No tags yet.
Takip edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page